Geçmişden Günümüze Biz

Geçmişden Günümüze Biz

Geçmişden Günümüze Biz

Öğrencilik yıllarımda; severek yaptığım, insanları mutlu eden bir işimin olmasını hayal ediyordum..

Yapacağım işin hayatta olabildiğince kalıcı izler bırakması, benim için kazanabilmek kadar önemli, değerli ve heyecan vericiydi..

Bu düşüncem, yapı sektöründeki faaliyetlerimin başlamasındaki en büyük faktör oldu.

6 yaşında semt pazarında su satan, üniversite yıllarında inşaatlarda çalışan, hayatının her aşamasında “hak ederek” kazanmaya kararlı bir insan olarak, aynı hassasiyeti mesleğim olmasına karar verdiğim yapı sektöründe de göstermem kaçınılmazdı..

Hak ederek kazanma konusundaki aşırı hassasiyetim, o günlerde büyümeyi hedefleyen şirketimin en büyük gücü oldu.

Arabamı satarak elde ettiğim küçük miktarda bir para ve yaşamım boyunca dürüst bir insan olmamın en değerli getirisi olan kredi itibarımla, bir arsa alabildim ve ilk inşaatıma başladım..

Dürüstlüğü ile her zaman gurur duyduğum babamın adını verdiğim 5 katlı, 9 daireli ilk binamın 5 ayda biten kaba inşaatı sonrasında yaşadığım para sıkışıklığı, kaba inşaat halindeyken sattığım ilk dairenin parası ile aşıldı ve o zaman bir kez daha anladım ki; ticarette dürüstlük güvenilmeyi, güvenilmek ise başarıyı getiriyor..

Başarmak için ilk ve tek hakkım olan ilk inşaatımın yapımına hızla devam ederken, bir taraftan da yeni inşaatımı yapacağım arsayı bulmaya çalışıyordum..

Maddi imkanlarım çok kısıtlı olduğu için arsa alımında semt seçme şansım yoktu.. O günlerde çok değerli olmayan bölgelerden seçmek zorunda kaldığım yeni arsamın üzerinde, o bölgeye ve o bölgede yaşayan insanların hayatına değer katacak yeni bir bina yapmaya odaklandım ve bunu her defasında başardım.

İnşaata başladığımız her arsanın üzerinde, sadece yeni bir bina değil, yeni bir güven inşa ettik.

İnşa ettiğimiz binalar büyüdükçe, insanların ve finansman kuruluşlarının bize olan güvenleri de büyüdü ve Türksal İnşaat, sadece bir inşaat şirketi markası değil, güven duygusunun yeni bir simgesi oldu..

İnşa ettiğimiz güven, inşa ettiğimiz yapıların piyasadaki en uygun kredi koşulları ile satılabilmesinin yolunu açtı ve yeni geliştirdiğimiz projelerimiz, henüz yapım aşamasında olduğu süreler içerisinde, tamamen satılmaya başladı..

Her yeni projemiz, bir önceki projemizden daha iyi oldu.

Çünkü daha fazla para kazanmaya değil, daha fazla insan kazanmaya yönelik olarak çalışmayı ana prensiplerimizin en başına koymuştum ve bu prensiplerim doğrultusunda inşa ettiğim her yapıya, yapı sektöründeki teknolojik gelişmeleri aynen yansıtıyordum..

En ucuza mal etmeyi değil, çok mutlu etmeyi hedefleyerek tasarladığımız her yeni projemiz, çok yeni bir firma olmamıza rağmen, çok uzun yıllar boyunca yapı sektöründe faaliyet gösteren rakiplerimizi şaşırtacak kadar fazla olan sadık müşteri kitlemizi yarattı..

Bugün geldiğimiz noktada, sosyal donatısı ve prestiji yüksek, çok beğenilen, çok kolay satın alınabilen yapılar inşa etmeye odaklandık.

Yeni bir evde hayal edilen hayatın, bu hayale ulaşılabilecek bir fiyat olması, şirketimizin ana politikası..

Bizi tanıdığınız için çok mutlu olmanız, hiçbir zaman unutmamanız için..

Sevgi ve saygılarımla..

Murat Türksal, Kurucu,
Genel Müdür.

Bir Yorum Bırak

Mail Adresiniz Paylaşılmayacaktır.